Registered Teams

Category A Category B Category C
Category

A

  1. Mistři chemie: Jan Hlaváček, Oliver Votoček, Petr Sacher, Martin Červenka, Ivana Gubranová (5 × G, Sokolov ) teacher Jana Michaliková
  2. Czech špek 5: Špek vrací úder: Tomáš Toman, Ondřej Švihnos, Štěpán Šípal, John Vít, Matěj Bureš (5 × G, Děčín )
  3. Sigma záření: Tomáš Hrbáč, Tomáš Janoušek, Kateřina Peterková, Mikuláš Novotný, Dalibor Večeřa (5 × Wichterlovo G, Ostrava ) teacher Petra Kňurová
  4. Newton's APPle: Konstantin Malchev, Thomas Riedle, Carmen Engele, Vincent Willis, Jeremias Costa (5 × Bundesrealgymnasium Innsbruck )
  5. Dualismus: Taylan Algan (BG Schwechat ) , Lukas Gabriel (Albertus Magnus Gymnasium )
  6. EuPhOria: Elias Koschier (ERG Donaustad ) , Michail Ognyanov (GO! Atheneum Tervuren )
  7. We tryin' leav Ohio, halp pls: Ondřej Bureš, Ondřej Kulhánek, Michal Portych, Vít Klouček, Václav Němeček (5 × Zemědělská akademie a Gymnázium ) teacher Jiří Holubička
  8. Perpetuálně Mobilní Skvadra: Jakub Hadač, Michael Křivan, Matěj Olič, Josef Kerner, Jakub Udržal (5 × G V. Hlavatého, Louny ) teacher Drahomír Zrůst
  9. Staré páky: Matyas Výhonský, Tomáš Kocián, Marek Chmela, Lukáš Lev, Lukáš Javora (5 × G, Lesní čtvrť, Zlín )
  10. Fyziklání? LOL: Jakub Dundr, Petr Kühn, Lucie Bláhová, Anna Dostálová, Kryštof Pavel Bauer (5 × G J. Heyrovského, Praha )
  11. Test Group: Adam Studený, Dan Caha, Adam Jeleček, Jan Eberl, Adam Bulíček (5 × G Masarykovo nám., Třebíč )
  12. Bylo jí šest: Miroslav Sopoušek, Richard Vaněk, Pavel Menšík, Dominique Krusche, Josef Komárek (5 × G, Křenová, Brno ) teacher Miroslav Sopoušek
  13. Diracovy důmyslné notace: Jindřich Dvořáček, Martin Hraba, Jakub Kos, Vojtěch Štěpán, Matyáš Pořízka (5 × G, Benešov ) teacher Jakub Malý
  14. Pravidlo troch prstov: Adam Lopúch, Jakub Konc, Matej Bystrický, Matúš Tóth, Filip Horváth (5 × G Párovská, Nitra ) teacher Miloš Bíro
Category

B

  1. Pan u stolu: Jakub Šafařík, Jan Holuša, Adam Zezulka, Miroslav Slezák, Adam Walder (5 × Wichterlovo G, Ostrava ) teacher Petra Kňurová
  2. Pipi třebovští jednorožci: Viktor Adámek, Václav Novotný, Josef Blažek, Martin Kalista, Monika Filipová (5 × G, Ústí nad Orlicí ) teacher Radovan Růžička
  3. Ceresané: Jakub Svobodník, Vít Říha, Filip Neumann, Vojtěch Výtisk, Jan Dedek (5 × G Volgogradská 6a, Ostrava )
  4. Never Gonna Give Lubor Up: Hubert Štěpánek, Jakub Savula, Jáchym Předota, Monika Králová (4 × G Jírovcova, České Budějovice ) , Vladimíra Jiříčková (G J. Vrchlického, Klatovy )
  5. micv: Matej Kundrík, Patrik Stercz, Erik Szmolniczky, Klaudia Sýkorová, Tomáš Vysoký (5 × G Poštová, Košice ) teacher Eva Paňková
  6. Malí Yardi: Lukáš Tabery, Vojtěch Kaláb, David Vychodil, Adam Kalvoda, Ondřej Matoušek (5 × Cyrilometodějské G, Prostějov ) teacher Jaroslav Hádr
  7. Trolada: Vojtěch Štulík, Vojtěch Holeček, Jonas Šimek, Michal Houba, Matyáš Cihelka (5 × G Botičská, Praha )
  8. Jméno týmu: Petr Dymanus, Matyáš Stehlík, Jakub Harbáček, Lukáš Macek (4 × G, Špitálská, Praha )
  9. Písmenková polívka: Jaromír Čudek, Filip Rada, Julie Křížková, Julie Válková, Matěj Kolář (5 × Wichterlovo G, Ostrava ) teacher Petra Kňurová
  10. SUPERMAX8: Daniel Javůrek (SOU strojírenské Mladá Boleslav ) , Matěj Pavelc, Matěj Choutka, Tomáš Typlt, Viktor Čechotovský (4 × G, Nová Paka )
  11. SUPERMAX9: Tobias Škvor, Adéla Tauchmanová, Kryštof Vitvar (3 × G, Nová Paka ) , Matěj Michl (SPŠE V Úžlabině )
  12. Třebíčští patrioti: Barbora Vojtanová, Nina Štefanovičová, Nela Cahová, Jiří Tesař (4 × G Masarykovo nám., Třebíč )
  13. Smysl nedává život: Dominik Šádek, Lukáš Poul, Lukáš Hronovský, Adrian Svoboda, Daniel Klimt (5 × G B. Němcové, HK )
  14. GyBon: Jan Zrůst, Matěj Ira, Tereza Lichtenbergová, Lukáš Maxa, Alia Achmetžanová (5 × G Botičská, Praha ) teacher Michaela Králová
Category

C

  1. BOMBY: Magdalena Adamcová, Kateřina Mohačová, Jakub Molenda, Jan Řeha, Petra Žáčková (5 × G P. Bezruče, Frýdek-Místek ) teacher Zuzana Lišková
  2. GymKom-1: Šimon Brožek, Arsenij Kosarchuk, Petr Bocek, Valérie Ministrová, Natálie Díková (5 × G Komenského, Havířov ) teacher Vít Tomis
  3. Uctívači MV: Petr Němec, Filip Jarolím, Vít Kaděra, Marco Kormaník, Michal Matoušek (5 × Wichterlovo G, Ostrava ) teacher Michal Vavroš
  4. STRDLICE: Ondřej Skála, Matěj Hošek, Tadeáš Těhan, Stela Srpová, Lada Srpová (5 × G Volgogradská 6a, Ostrava ) teacher Lenka Plachtová
  5. KATIONTKY: Daniel Rýpar, Tomáš Řezníček, Valérie Matulová, Martin Sladčík, Tomáš Šmíd (5 × SPŠ chemická, Ostrava ) teacher Renata Milerová
  6. Kdo maže, ten jede: Jakub Korec, Petr Pliska, Kryštof Břeský, David Košata, Jakub Škaloud (5 × G Opatov, Praha )
  7. Naprostá nicota: Radim Gabriel, Ondřej Tabášek, Eva Knápková, Martin Doležal, Adam Strážnický (5 × G Volgogradská 6a, Ostrava ) teacher Lenka Plachtová
  8. Arcig: Veronika Menšíková, Alžběta Musilová, Marie Horáková, Vojtěch Stluka (4 × Arcibiskupské G, Praha ) teacher Marcela Jaworská
  9. Radioactive pomegranates: Matěj Ševčík, Oliver Misiarz, Ondřej Seibert (3 × G Volgogradská 6a, Ostrava ) , Viktor Komárek, Ondřej Štábl (2 × SPŠEI Ostrava - Moravská Ostrava )
  10. 3 Newtonovi zákony: David Edwards (SPŠ na Proseku Praha 9 ) , Tereza Kyselová, Eliška Poláková (2 × G, Nová Paka )
  11. Podle Terčina měření se g = 10: Radek Roub, Jan Křivský, Zbyněk Makovský, Tereza Nejezchlebová, Martin Vlček (5 × G Dašická, Pardubice ) teacher Daniel Žák